تبلیغات
بزرگترین سایت دانلود نرم افزار و عكس | دانلودستان Download Center - آموزش نحوه ذخیره و بازیابی فایلهای فلش در مرورگر های مختلف بدون نیاز به نرم افزار

برنامه های حرفه ای برای حرفه ای ها

آموزش نحوه ذخیره و بازیابی فایلهای فلش در مرورگر های مختلف بدون نیاز به نرم افزار

نویسنده :majid akbari
تاریخ:یکشنبه 22 مهر 1386-08:10 ق.ظ

برای مشاهده آموزش نحوه ذخیره و بازیابی فایلهای فلش در مرورگر های مختلف بدون نیاز به نرم افزار روی ادامه مطلب کلیک کنید.

شاد باشید نظر هم فراموش نشه.

آقا در ۲ پست قبل دیدید راست گفتم که حواشی داربی همش بلف است.

در این مقاله قصد دارم درباره موضوعی صحبت نمایم كه شاید مشكل بسیاری از كاربران اینترنتی باشد. البته امروزه این مشكل با نرم افزارهای مختلفی كه توسط شركتهای نرم افزاری مختلف ارائه شده است تا حدودی برطرف شده و این مشكل تا حدودی كاهش پیدا كرده است. اما مشكل چیست ؟
امروزه تقریبا تمام كاربران اینترنتی با تكنولوژی فلش و فایلهای مرتبط با آن آشنا هستند و كمتر كاربری را میتوان یافت كه فایلهای انیمیشن زیبای فلش را در قالب بازی و بنرهای تبلیغاتی و لوگوهای سایتها و ... ندیده باشد ! اما این تكنولوژی جالب یك مشكل اساسی ، البته از دید اغلب كاربران و نه شركت سازنده ، دارد و آن این است كه اگر توجه كرده باشید فایلهای انیمیشن فلش را نمیتوانید به سادگی یك فایل تصویری پس از لود شدن در صفحه وب ، با راست كلیك روی آن و انتخاب گزینه Save در هارد خود ذخیره نمایید و در آینده بتوانید از آن استفاده نمایید.
شركت Macromedia به صورت پیش فرض قابلیت ذخیره فایلهای فلش را با استفاده از منوی راست كلیك روی فایل غیر فعال نموده است تا قوانین مربوط به كپی رایت و ... در مورد این فایلها رعایت شود.
این كار اگرچه محدودیتهای بسیاری را برای كاربران به وجود آورده اما كاربران نیز به سادگی با این قضیه كنار نیامده و برای رفع این مشكل روشهای مختلفی را ابداع نموده اند. ساخت نرم افزارهای مختلف در این زمینه یكی از روشهای مقابله با این مشكل میباشد كه در پایان مقاله چند مورد از این نرم افزارها را برای شما معرفی خواهم كرد.
اما هدف من در این مقاله استفاده از نرم افزار برای ذخیره فایلهای فلش نمیباشد ، بلكه در این مقاله میخواهم روشهای ذخیره فایلهای انیمیشن فلش را بدون استفاده از هیچ نرم افزار خاصی و تنها با استفاده از خود مرورگر به شما آموزش دهم ( در مرورگر هایی نظیر IE و FireFox و Opera و MyIE2 ) .
این آموزش برای افرادی كه در سایتهای بازی كه از تكنولوژی Macromedia Shockwave استفاده مینمایند ، عضو هستند و آرزوی ذخیره این بازی ها بر روی هارد دیسك خود و استفاده مجدد از آنها را بدون ارتباط با اینترنت دارند ، بسیار جالب و مفید خواهد بود.
پس با ادامه مقاله همراه باشید.
همان طور كه مطلع هستید تمامی مرورگرهای اینترنتی دارای قسمتی با عنوان Cache میباشند كه فایلهای مرور شده در صفحات وب را به همراه خود صفحه به صورت موقتی در این فضا نگه داری میكنند. بنابراین برای شروع كار شما باید مطمئن باشید این قسمت در مرورگر شما فعال میباشد و فضای كافی برای ذخیره فایلها در آن محیا میباشد. در این مورد برای مرورگر IE مراحل زیر را انجام دهید :
وارد كنترل پنل شوید و بر روی آیكن Internet Options دوبار كلیك نمایید.
در شاخه General و در قسمت Temporary Internet Files بر روی دكمه Settings كلیك نمایید.
در صفحه ای كه باز میشود گزینه Automatic را در قسمت Check for newer versions of stored pages انتخاب نمایید و در قسمت Amount of disk space to use فضای مناسبی را برای این قسمت اختصاص دهید ( توصیه میكنم در صورت در اختیار داشتن فضای كافی ، فضایی بیش از 100 مگابایت را به این قسمت اختصاص دهید ، البته با توجه به نوع كار شما با اینترنت این فضا میتواند كمتر یا بیشتر اختصاص داده شود ).
اگر در درایو ویندوز فضای كافی در اختیار نداشتید میتوانید با كمك دكمه Move Folder در این صفحه محل پوشه Cache مرورگر را تغییر دهید.
پس از اعمال تنظیمات مورد نظر بر روی دكمه OK كلیك نمایید. در صفحه Internet Properties نیز بر روی دكمه OK كلیك نمایید.
به این ترتیب مرورگر IE برای ذخیره فایلها در حافظه Cache كاملا آماده میگردد.
در مورد سایر مرورگر ها نظیر FireFox و Opera و ... با توجه به این كه این قابلیت به صورت پیش فرض فعال میباشد ، از ذكر جزئیات در مورد آنها خودداری میكنم.
حال به قسمت اصلی آموزش میرسیم ، یعنی بازیابی فایل فلش از فضای Cache . در ابتدا ذكر چند نكته را ضروری میدانم :
1- برخی از فایلهای فلش به صورت مستقل نمیباشند و به صورت مجزا بارگذاری میشوند. در این مورد خاص پس از كلیك بر روی فایل فلش قالب اصلی آن در سیستم شما بارگذاری میشود و سپس به صورت داخلی و توكار قسمتهای دیگر فایل بارگذاری میشوند. این كار باعث افزایش سرعت بارگذاری فایلهای فلش سنگین از لحاظ حجم میشود و امروزه اغلب سایتهای بزرگ از این شیوه استفاده مینمایند. در این حالت ذخیره فایلهای فلش به صورت مجزا و قسمت به قسمت امكان پذیر است و حتی نرم افزارهای موجود در این زمینه نیز نمیتوانند به صورت كامل فایل را دریافت نمایند ، بنابراین در این مورد نباید انتظار داشته باشید كه تمام فایل به صورت یكجا در اختیار شما قرار گیرد.
2- برخی از فایلهای فلش نیاز به ارتباط درونی با سرور دارند و پس از دریافت ممكن است شما به صورت كامل نتوانید از تمام امكانات آن استفاده نمایید. بنابراین این مورد را نیز مد نظر قرار دهید.
3- برخی از فایلهای فلش ( مخصوصا آنهایی كه از تكنولوژی Shockwave استفاده مینمایند ، ممكن است تنها در زمان ارتباط اینترنتی در سیستم شما باقی بمانند و بلافاصله پس از بستن مرورگر به صورت خودكار از سیستم حذف شوند. در این حالت باید در زمان ارتباط با اینترنت و قبل از بستن مرورگر اقدام به بازیابی فایل نمایید ( كه نحوه انجام این كار را در ادامه توضیح داده خواهم داد ).
حال برای ذخیره و استفاده از این فایلها میتوانید در مورد هر مرورگر به ترتیب زیر عمل نمایید :
در مرورگر Internet Explorer :
ابتدا مرورگر را اجرا نمایید ( اگر در حالت اجرا نمیباشد ).
سپس از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب نمایید.
از شاخه General و قسمت Temporary Internet Files بر روی دكمه Settings كلیك نمایید :در صفحه Settings بر روی دكمه View Files كلیك نمایید :در صفحه ای كه ظاهر میشود شما لیستی از فایلهای مختلف مرور شده توسط مرورگر را مشاهده خواهید نمود ، آنها را بر اساس Type مرتب نمایید.
سپس به دنبال نوع فایلهای SWF و یا Shockwave Flash Object بگردید و فایل مورد نظر خود را یافته و آن را انتخاب نمایید.
سپس بر روی آن راست كلیك نموده و گزینه Copy را انتخاب نمایید و در پایان فایل را در مسیری كه مد نظر قرار داده اید ذخیره نمایید.
به این ترتیب میتوانید از آن فایل بارها و بارها استفاده نمایید و در واقع فایل را بازیابی نمودید.
همچنین میتوانید از نرم افزارهایی نظیر Save Flash و یا Flash Capture و ... برای ذخیره مستقیم فایل فلش استفاده نمایید.
در مرورگر Opera :
میتوانید دقیقا مانند مرورگر IE عمل نمایید اما در فضای Cache مخصوص Opera باید به دنبال فایل مورد نظر باشید.
همچنین میتوانید از نرم افزارها یا Plugin های مخصوص Opera برای ذخیره مستقیم فایل فلش استفاده نمایید.
در مرورگر MyIE2 :
ساده ترین روش استفاده از Plugin برای ذخیره فایلهای فلش میباشد (‌Flash saver Plugin ).
البته میتوانید در این مرورگر نیز دقیقا مانند مرورگر IE عمل نمایید و همان عملیات را برای بازیابی فایلها انجام دهید.
در مرورگر FireFox :
ابتدا وارد صفحه ای كه فایل فلش در آن قرار دارد شوید.
سپس از منوی Tools گزینه Page Info را انتخاب نمایید :در صفحه ای كه باز میشود وارد شاخه Media شوید.
در این قسمت شما میتوانید لیستی از كلیه فایلهای استفاده شده در صفحه مورد نظر را مشاهده نمایید.
فایلها را بر اساس نوع ( Type ) مرتب نمایید.
به دنبال فایل مورد نظر از نوع SWF و یا Shockwave Flash Object گشته و بر روی آن كلیك نمایید.
به این ترتیب اطلاعات جامعی از فایل را در قسمت زیر لیست مشاهده خواهید نمود.
سپس بر روی دكمه Save As كلیك نمایید و فایل یا فایلهای مورد نظر را در مسیر دلخواه ذخیره نمایید :البته در مورد FireFox نیز امكان استفاده از Plugin هایی نظیر Flash Got وجود دارد كه كار را بسیار ساده مینماید ، اما این روش نیز موثر میباشد.
ضمنا امكان دسترسی مستقیم به فضای Cache این مرورگر نیز وجود دارد ، اما با توجه به سادگی روش فعلی ، ترجیحا استفاده از آن را توصیه مینمایم.
امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد.
شاد و پیروز و موفق باشید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Foot Issues
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:23 ق.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the web
the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they
plainly do not know about. You managed to hit the
nail upon the top and defined out the whole thing without
having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
مجید
سه شنبه 24 مهر 1386 11:10 ق.ظ
با سلام من شما را لینك كردم شما نیز من را با نام بیا تو تا بهت بگم لینك كنید با تشكر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo